
In Enschede-Zuidoost gaat weer een nieuw project van start! Bij ZonEx Binnen- & Buitenleven gaan wij een collectief zonnedak aanleggen. Inwoners van Enschede-Zuidoost kunnen meedoen met dit collectieve dak en zo helpen met de verduurzaming van de stad. Deelnemers profiteren daarnaast van een aantrekkelijk voordeel op hun energierekening. Meedoen met dit collectieve zonnedak is ideaal wanneer je geen zonnepanelen kunt leggen op je eigen dak. Op deze manier kun je toch duurzaam bezig zijn en meeprofiteren!
Als je deelneemt aan dit project ontvang je een voordeel op je energierekening van 3 tot 4 cent korting per kWh. Dat scheelt voor de meeste huishoudens meer dan €100,- per jaar! Deelnemers ontvangen deze korting 15 jaar lang.
Hiernaast kun je investeren in dit project door certificaten te kopen. Dit kost €100,- per certificaat en geeft een aantrekkelijke rente van 5%.

Directeuren van ZonEx Belinda van Oenen en Eric-Jaap van Oenen met vice-voorzitter Ruud Mulder van Enschede Energie
Zonnedak ZonEx
Bij dakeigenaar ZonEx zijn ze erg blij met de start van dit project. Dit Enschedese bedrijf levert zonweringsoplossingen aan zowel bedrijven als particulieren. Directeur Belinda van Oenen: “je kunt wel altijd met je vinger wijzen naar iemand anders, maar voor een duurzame toekomst moet je zelf verantwoordelijkheid nemen”. Het collectieve zonnedak past dan ook precies binnen de visie van ZonEx, dat zich al sterk inzet voor duurzaamheid.
Duurzaam ondernemerschap is één van de belangrijkste doelstellingen van ZonEx. Het bedrijf is door de gehele bedrijfsvoering heen bewust actief met het optimaliseren van energiegebruik en de keuze voor (grondstof)materialen. ZonEx werkt volgens het Cradle2Cradle principe. De kern hiervan is dat producten na de levensduur hergebruikt kunnen worden. Alle gebruikte materialen zouden na hun leven in het ene product, nuttig kunnen worden ingezet in een ander product. ZonEx reduceert haar impact op het milieu door het terugdringen van energieverbruik en het in goede banen leiden van het afvalbeheer. De zonweringen die ZonEx levert zorgen tevens voor een bijdrage aan verduurzaming, doordat het juist toepassen van zonwering zorgt voor een lager energieverbruik.
Door het aanleggen van een aantal zonnepanelen voor eigen verbruik bespaart ZonEx sterk ook in het elektriciteitsverbruik in haar pand. Het dak biedt daarbij voldoende ruimte om ook door de coöperatie Enschede Energie een collectief zonnedak te organiseren. Zo wordt een zonnepaneelproject gerealiseerd waar zoveel mogelijk huishoudens van kunnen profiteren.
Hoe kan ik meedoen met dit project?
Je kunt op twee manieren meedoen met dit project:
1) Je kunt meedoen met het collectieve zonnedak als deelnemer. Dit kan als je binnen één van de volgende postcodes woont: 7511, 7512, 7532, 7533, 7534, 7535, 7541 of 7542. Je krijgt als deelnemer 15 jaar lang een korting van 3-4 cent per kWh. Je betaalt eenmalig een kleine inleg: zo’n € 35,- (afhankelijk van je stroomverbruik). Wil je meedoen? Schrijf je hier in!
Heb je een andere postcode dan hierboven genoemd en wil je toch meedoen met een collectief zonnedak? Dat kan ook! Wij hebben namelijk ook collectieve zonnedaken in de rest van Enschede of starten daar binnenkort mee. Inschrijven voor een ander collectief zonnedak kan hier!
2) Je kunt ook investeren in dit project door certificaten te kopen. Een certificaat kost € 100,- per stuk en je ontvangt hierover een rente van 5%. Meer informatie en de mogelijkheid om certificaten te kopen vind je op de projectpagina van ZonEx.
Heb je nog vragen over dit project? Dan kun je ons bellen op 053 20 30 427, of mailen naar info@enschede-energie.nl.

We houden op vrijdag 21 april vanaf 19:15 uur onze eerste ledenactiviteit! Om elkaar als leden te leren kennen en samen wat leuks te doen gaan we een film kijken en daarna borrelen. We gaan bij Filmhuis Concordia aan de Oude Markt de prachtige film ‘The Biggest Little Farm’ kijken. Filmmaker John en zijn vrouw… Lees meer »

Vijf jaar geleden leverde Enschede Energie haar eerste zonneproject op! Zonnedak Twente Milieu werd op vrijdag 26 januari 2018 officieel geopend door een gezamenlijke druk op de rode knop. Oprichter en toenmalig voorzitter Jeroen Jansen drukte samen met wethouder Eelco Eerenberg, gedeputeerde Annemieke Traag en Twente Milieu directeur Lisette Bosch op de knop. Op de… Lees meer »

We hebben een keer goed nieuws van de energiemarkten. Gelukkig dalen de laatste tijd de energieprijzen weer! Na een lange periode met enorm hoge prijzen, gaat het nu beter. Dit komt omdat in Europa de meeste landen hun gasopslagen nog goed gevuld hebben terwijl de winter op z’n eind loopt. Het relatief zachte winterweer en… Lees meer »

Vandaag heb jij de kans om Enschede vooruit te helpen! Hoe? Door bij de Provinciale Statenverkiezingen en de Waterschapsverkiezingen op een partij te stemmen die oog heeft voor verduurzaming en de energietransitie. We geven je vanuit Enschede Energie geen stemadvies op partijniveau, maar moedigen je natuurlijk wel aan om te stemmen op partijen die onze… Lees meer »

Enschede Energie en Pontus Heattreatment starten een pilot voor de directe levering van elektriciteit. De Enschedese duurzame energiecoöperatie levert vanaf nu rechtstreeks stroom aan de op het Kennispark gevestigde heat treatment specialist Pontus. Landelijk is dit de eerste keer dat een lokale energieproducent het zogenaamde Zelfleveringsmodel+ op deze manier toepast. Pontus gebruikt bij de productie… Lees meer »

Op donderdagavond 23 februari was er in Buurse bij Captain Jack een inloopbijeenkomst voor bewoners van de Broekheurne. De gebiedscommissie Broekheurne organiseerde de bijeenkomst na vragen uit de buurt over de mogelijkheden van windenergie. In het gebiedsproces zijn er plannen voor een zonnepark in de Broekheurne. Daarbij zou prima de combinatie met 1 of 2… Lees meer »