
Op dit moment zijn we op verschillende fronten actief voor het project Holzik Stables. Het dak van de paardenstal wordt nu constructief aangepast, zodat het dak de verzwaarde last van de zonnepanelen kan dragen. Niet onbelangrijk natuurlijk. De panelen moeten wel op hun plek blijven liggen als er veel sneeuw valt of de wind hard waait.
Met netbeheerder Enexis zijn we in gesprek over de verzwaarde aansluiting. Bij projecten met zoveel panelen wordt er op zomerse dagen erg veel elektriciteit opgewekt. De huidige netwerkinfrastructuur is daarvoor niet altijd geschikt, waardoor we samen met de netbeheerder een plan opzetten om een verzwaarde aansluiting naar het middenspanningsnet te realiseren.
Tot slot kunnen we melden dat er veel belangstelling is voor de financiële participatie in dit project. Hier zijn we uiteraard heel blij mee! Er is een grote kans dat het aantal inschrijvingen hoger is dan het aantal beschikbare certificaten. Mocht u als inschrijver achter het net vissen, dan kunnen we melden dat binnenkort een nieuw zonnepaneelproject gelanceerd wordt. Hierbij is wederom de mogelijkheid om financieel deel te nemen en mee te profiteren. Als het zo ver is, melden wij dat op onze site. Houd dus onze website in de gaten!

Fietsen is gezond, snel, duurzaam én leuk! Daarom deze week de uitdaging om je fiets te verwennen met goed onderhoud en een schoonmaakbeurt. Als je fiets prettig in gebruik is, dan gebruik je hem ook vaker. Pak dat rammelende spatbord, de kapotte fietsbel en die niet meer lekker lopende ketting aan en je fietst weer… Lees meer »

De filmavond van afgelopen vrijdag bij Concordia was een groot succes! De zaal was uitverkocht en de film bracht bij veel mensen regelmatig een lach op het gezicht. We bespraken achteraf de vergelijking met de lokale situatie en wat we in Enschede kunnen doen aan verduurzaming en het verantwoord samenleven met de natuur. Groen Blauw… Lees meer »

Wat is het plan? Enschede Energie organiseert op zondag 4 juni van 12:00 tot 15:00 uur een Duurzame Open Huizen Dag. De bedoeling is dat geïnteresseerden kunnen kijken en inspiratie kunnen opdoen om zelf aan de slag te gaan met verduurzamen. Wil jij je huis en/of tuin openstellen en uitleg geven over hoe jij duurzaam… Lees meer »

We vonden deze week een prachtig initiatief wat voor heel veel mensen een uitkomst kan zijn. De insteek van 52 Weken Duurzaam past perfect bij ons als duurzaamheidscoöperatie. Samen verduurzamen we Enschede. En dat doen we op een leuke, inspirerende manier! 52 Weken Duurzaam nodigt je uit om je eigen leven stap voor stap duurzamer… Lees meer »

We houden op vrijdag 21 april vanaf 19:15 uur onze eerste ledenactiviteit! Om elkaar als leden te leren kennen en samen wat leuks te doen gaan we een film kijken en daarna borrelen. We gaan bij Filmhuis Concordia aan de Oude Markt de prachtige film ‘The Biggest Little Farm’ kijken. Filmmaker John en zijn vrouw… Lees meer »

Vijf jaar geleden leverde Enschede Energie haar eerste zonneproject op! Zonnedak Twente Milieu werd op vrijdag 26 januari 2018 officieel geopend door een gezamenlijke druk op de rode knop. Oprichter en toenmalig voorzitter Jeroen Jansen drukte samen met wethouder Eelco Eerenberg, gedeputeerde Annemieke Traag en Twente Milieu directeur Lisette Bosch op de knop. Op de… Lees meer »