
Danny Floor
Onze eerste afnemer van stroom en gas
Enschede Energie kan nu echt gaan leveren. En Danny Floor, bewoner van wijk Ruwenbos, is de eerste in Enschede die via onze coöperatie stroom en gas afneemt. Het is voor de 45-jarige automatiseringsmedewerker vanzelfsprekend geweest over te stappen op het eerste moment dat dit kon. “Ik vind het erg belangrijk om lokale initiatieven op het gebied van duurzaamheid te steunen. Het geld dat je uitgeeft voor energie gaat dan niet naar bedrijven elders, maar blijft hier en gebruik je weer in onze stad. In eigen regio kun je het verschil maken.”
Het overstappen is probleemloos verlopen. “Alles is voor mij geregeld. Néé, ik heb geen dag zonder stroom gezeten,” lacht hij. Bij de overstap naar Enschede Energie heeft hij niet direct op de prijs gelet. “Het verschil zal niet zo groot zijn,” verwacht Floor, “het idee van Enschede Energie om op lokale schaal energie op te wekken spreekt me heel erg aan. Daar heb ik best wat voor over. Ik wil ook graag geld investeren in lokale initiatieven om zonnepanelen of windmolens te plaatsen. Mijn woning is er helaas niet geschikt voor.”
De woning van Floor, gebouwd in 1997, is goed geïsoleerd met een grote glazen pui op het zuiden. Het schuine dak is gesitueerd op het noorden en daardoor zijn zonnepanelen op zijn dak niet erg zinvol, volgens Floor. Wel heeft hij onlangs een offerte aangevraagd voor powerwindows: stroomopwekkende ramen waarbij de zonnecellen in de kozijnen zijn verwerkt. “Dat kan voor mijn woning wel heel geschikt zijn. Powerwindows zijn nu alleen nog toegepast in kantoren, woningen zijn de volgende stap.”
Duurzaam met onze aarde omgaan vond en vindt Floor altijd al zeer belangrijk. “We hebben twee opgroeiende kinderen, die wil ik bewustzijn meegeven en ook een goede toekomst kunnen bieden. Ik geloof dat een duurzame wereld mogelijk is. Het initiatief ligt bij de burgers, die maken het verschil. Enschede Energie is zo’n initiatief van onderop. Samen de schouders er onder zetten, zo kunnen we de wereld iets beter maken. Ik hoop dat veel Enschedeërs nu gaan kiezen voor stroom en gas via Enschede Energie.”

Woensdag 15 november vond de jaarlijkse Ledenvergadering plaats in de Performance Factory. Er waren ongeveer 60 mensen aanwezig bij de vergadering. Op de agenda stonden enkele officiële zaken zoals het afscheid van Bob Zomerplaag van de Ledenraad en het voorstellen van het nieuwe lid van de Ledenraad in de persoon van Marie-José. Vanuit Enschede Energie… Lees meer »


Vanmorgen zijn Ruud Mulder en Rens Weustink geïnterviewd voor de podcast Het Keukentafelgesprek. In eerdere seizoenen van deze podcast zijn burgemeesters, wethouders, raadsleden en andere bestuurders geïnterviewd. Nu is het de beurt aan groen leiderschap. Groen leiderschap De nieuwe serie podcasts van Het Keukentafelgesprek gaat over groen leiderschap. Dit leiderschap vind je op diverse… Lees meer »

Op zaterdag 4 november is het de landelijke natuurwerkdag. Van 12:00 tot 16:30 uur kan je ons helpen met het groenonderhoud op Zonnepark De Elsmoat. Een uniek, groen en coöperatief zonnepark net ten zuid-oosten van Enschede. Meld je aan om te helpen via de website van de natuurwerkdag Op dit zonnepark zijn 2 grote houtwallen… Lees meer »

Op zaterdag 16 september was Zonnepark De Elsmoat toegankelijk voor het publiek tijdens de Open Energiedag 2023. Er kwamen tussen 13:00 en 17:00 uur zo’n 200 mensen een kijkje nemen op dit groene en coöperatieve zonnepark. Foto: Dennis Moekotte, Moekotte Media Creative Agency Tijdens de rondleiding werden verschillende vragen gesteld en beantwoord door projectmedewerkers van… Lees meer »

Tijdens de landelijke Open Energiedag 2023 houden wij een open dag bij ons gloednieuwe Zonnepark De Elsmoat. Dit zonnepark is bijzonder door de coöperatieve aanpak en de grote aandacht voor de landschappelijke inpassing in de omgeving. Ben je nog geen lid van Enschede Energie? Kijk ook eens op onze Doe mee pagina om te zien… Lees meer »