Investeer in onze nieuwe projecten aan de Veldgeuverweg!

In Twekkelo starten we weer met twee nieuwe projecten! Bij de Coöperatie Enschede Energie kun je vanaf nu investeren in de zonnedaken bij Melkveebedrijf De Veldgeuver en Landbouwbedrijf Baake.

Je kunt investeren in deze projecten en zo profiteren van een aantrekkelijke rente van 5%.

De twee daken aan de Veldgeuverweg

De projecten

Freddy Baake en Karin Schukkink zijn buren en beide agrariër met een familiebedrijf, hij is varkenshouder en zij heeft melkvee, en beide hebben zich aangesloten eerst bij Energiecoöperatie Buitengebied Enschede, vervolgens ook bij de coöperatie Enschede Energie.

Freddy: “Het idee speelt al wel langer, al wel een paar jaar. Maar die investering, daar liepen we tegen aan te hikken en dit past ons wel”. Samen met de coöperatie worden een zonnedak gerealiseerd. De lokaal opgewekte energie wordt voor een groot gedeelte gebruikt voor de bedrijfsvoeringen van deze twee agrariërs.

Karin: “Het speelt heel erg, die discussie nu, van zon op land en windmolens. Ik vind wel, dat als je aan de ene kant nee zegt daartegen, moet je aan de andere kant wel meedenken wat kan er dan wel en wat zou wel een goede oplossing zijn.” Freddy: “We kunnen allemaal wel wijzen naar elkaar, maar je moet zelf ook wat doen. Ik heb een groot dak, leg het vol!” Karin: “Wij vinden het leuk om het echt lokaal te doen, zodat de stroom theoretisch gezien ook onder de weg doorgaat en bij de buurman terecht komt.”

Beide bedrijven zijn ambitieus op duurzaamheidsgebied en stapje voor stapje nemen ze duurzame maatregelen. Freddy heeft zich aangesloten het KDV (Keten Duurzaam Varkensvlees). Karin vertelt over de warmte terugwin-installatie op de melktank en een frequentieregelaar op de melkpomp, zodat die niet altijd vol gas draait, maar naar behoefte. Karin: “Zo proberen we er wel bij elke afweging, die we maken erbij stil te staan. Het moet een win-win zijn. En dan ben je gek als je het niet doet!”

 

Enschede Energie installeert op de daken van deze twee agrariërs totaal 1.465 zonnepanelen (601 zonnepanelen bij Melkveebedrijf De Veldgeuver en 864 zonnepanelen bij Landbouwbedrijf Baake). We plannen met 1 maart 2021 als opleverdatum. Vanaf die datum wekken de zonnedaken op jaarbasis 489.000 kWh op. Dit is gelijk aan het stroomverbruik van zo’n 140 huishoudens.

 

Meedoen met deze zonnedaken

Als coöperatielid kunt u de realisatie van deze zonnedaken mogelijk maken door in te schrijven op certificaten en hiermee een rente van 5% te ontvangen. Wilt u meer hierover weten? Kijk dan op onze ‘Profiteer als investeerder’-pagina.

Jaarlijkse Ledenvergadering goed bezocht

Woensdag 15 november vond de jaarlijkse Ledenvergadering plaats in de Performance Factory. Er waren ongeveer 60 mensen aanwezig bij de vergadering. Op de agenda stonden enkele officiële zaken zoals het afscheid van Bob Zomerplaag van de Ledenraad en het voorstellen van het nieuwe lid van de Ledenraad in de persoon van Marie-José. Vanuit Enschede Energie… Lees meer »

 4 december 2023  |  Rens Weustink
Verkiezingen: Hoe groen zijn partijen?
De Tweede Kamerverkiezingen staan alweer voor de deur. Het campagnereces is begonnen. Dat wil zeggen dat je nu meer en meer van alle partijen gaat zien en horen. Politici en bestuurders zitten aan talkshowtafels, trekken het land in om campagne te voeren en proberen zoveel mogelijk mensen te overtuigen. Vanuit Enschede Energie geven we geen... Lees meer »
 2 november 2023  |  Rens Weustink
Enschede Energie bij Het Keukentafelgesprek

Vanmorgen zijn Ruud Mulder en Rens Weustink geïnterviewd voor de podcast Het Keukentafelgesprek. In eerdere seizoenen van deze podcast zijn burgemeesters, wethouders, raadsleden en andere bestuurders geïnterviewd. Nu is het de beurt aan groen leiderschap.   Groen leiderschap De nieuwe serie podcasts van Het Keukentafelgesprek gaat over groen leiderschap. Dit leiderschap vind je op diverse… Lees meer »

 20 oktober 2023  |  Rens Weustink
Meld je aan voor de Natuurwerkdag

Op zaterdag 4 november is het de landelijke natuurwerkdag. Van 12:00 tot 16:30 uur kan je ons helpen met het groenonderhoud op Zonnepark De Elsmoat. Een uniek, groen en coöperatief zonnepark net ten zuid-oosten van Enschede. Meld je aan om te helpen via de website van de natuurwerkdag Op dit zonnepark zijn 2 grote houtwallen… Lees meer »

 11 oktober 2023  |  Rens Weustink
Geslaagde Open Energiedag bij Zonnepark De Elsmoat

Op zaterdag 16 september was Zonnepark De Elsmoat toegankelijk voor het publiek tijdens de Open Energiedag 2023. Er kwamen tussen 13:00 en 17:00 uur zo’n 200 mensen een kijkje nemen op dit groene en coöperatieve zonnepark. Foto: Dennis Moekotte, Moekotte Media Creative Agency Tijdens de rondleiding werden verschillende vragen gesteld en beantwoord door projectmedewerkers van… Lees meer »

 20 september 2023  |  Rens Weustink
Kom kijken bij ons coöperatieve zonnepark!

Tijdens de landelijke Open Energiedag 2023 houden wij een open dag bij ons gloednieuwe Zonnepark De Elsmoat. Dit zonnepark is bijzonder door de coöperatieve aanpak en de grote aandacht voor de landschappelijke inpassing in de omgeving. Ben je nog geen lid van Enschede Energie? Kijk ook eens op onze Doe mee pagina om te zien… Lees meer »

 19 augustus 2023  |  Rens Weustink

OP DE HOOGTE BLIJVEN
VAN DE DUURZAME ONTWIKKELINGEN IN ENSCHEDE?

Schijf je dan in voor onze nieuwsbrief. Hiermee blijf je op de hoogte van onze activiteiten, onze komende projecten en
andere duurzame ontwikkelingen in Enschede.