Regeling Verlaagd Tarief: de drie meest gestelde vragen

Kun je zelf geen zonnepanelen plaatsen maar wil je wel profiteren van lokaal opgewekte stroom? Dat kan! Doe mee met één van onze collectieve zonnedaken. Wanneer je deelneemt, ontvang je 15 jaar lang een korting op je energierekening van gemiddeld 100 euro per jaar. Dit is mogelijk dankzij de Regeling Verlaagd Tarief (RVT), ook wel de postcoderoosregeling genoemd.

Rondom deze regeling krijgen we nog wel eens vragen. Daarom geven wij in dit artikel antwoord op de drie meest gestelde vragen rondom de Regeling Verlaagd Tarief.

Moet ik overstappen van energieleverancier?

Vanuit Coöperatie Enschede Energie ontwikkelen wij collectieve zonnedaken, waarvan de opgewekte stroom wordt afgenomen door onze duurzame energieleverancier om | nieuwe energie. Vaak denken mensen dat je moet overstappen naar onze energieleverancier om te kunnen deelnemen aan één van onze collectieve zonnedaken. Dit is over het algemeen niet het geval. Bijna alle andere energieleveranciers ondersteunen de Regeling Verlaagd Tarief en passen die toe op je energierekening.

Het heeft wel voordelen als je overstapt naar om | nieuwe energie. Je krijgt wanneer je overstapt naar om | nieuwe energie namelijk een hogere korting op je energierekening: 4 cent per kWh. Je neemt ook energie af van een energieleverancier die een 10 scoort op duurzaamheid. En daarnaast ondersteun je Enschede Energie natuurlijk ook door lokaal energie van ons af te nemen.

Blijf je bij je huidige energieleverancier? Dan bedraagt de korting 3 cent per kWh. Dit verschil komt omdat wij meer administratief werk moeten uitvoeren om de RVT toe te passen bij leden die bij een andere energieleverancier zitten.

Zijn er strenge voorwaarden om mee te doen?

Kan iedereen in Enschede dan zomaar meedoen met deze collectieve zonnedaken? Het antwoord is dat vrijwel iedereen in Enschede kan deelnemen aan een collectief zonnedak.

Zowel huurders, woningeigenaren als ondernemers kunnen meedoen met de Regeling Verlaagd Tarief tot een maximum verbruik van 10.000 kWh. Een belangrijke voorwaarde is dat je in de buurt woont van een van onze zonnedaken.

Goed nieuws: vrijwel overal in Enschede zijn we bezig met een project of gaan we binnenkort starten met een nieuw zonnedak. In onderstaande tabel zie je binnen welke postcodes je allemaal mee kunt doen met een collectief zonnedak. Je kunt je nu ook al inschrijven!

Zitten er echt geen addertjes onder het gras?

Een korting van 100 euro per jaar, 15 jaar lang, dat klinkt bijna te mooi om waar te zijn! Zitten er geen addertjes onder het gras? Enschede Energie is een coöperatie van, voor en door Enschedeërs. Wij handelen dan ook in jouw belang en hebben geen winstoogmerk.

Winst die we maken, investeren we weer in de lokale gemeenschap. Als lid van de coöperatie heb je daar ook zeggenschap over. Er zitten dus geen addertjes onder het gras.

Het enige dat we van je verwachten is een eenmalige inleg van 1 cent per kWh over 90% van je stroomverbruik. De korting die je krijgt is hoger dan deze inleg (3 of 4 cent per kWh) en dit wordt meteen verrekend. De 14 jaren hierna krijg je simpelweg deze 3 of 4 cent korting per kWh. Op deze manier ben je dus duurzaam bezig en ook goed bezig voor je portemonnee!

Wie kunnen er meedoen?

Je kunt meedoen met een zonnedak als je in één van de volgende postcodes woont:

  • Enschede Noord: 7522, 7523, 7524, 7525 en 7531
  • Enschede Zuid-West: 7513, 7514, 7521, 7543, 7544, 7545, 7546, 7547 en 7548
  • Enschede Zuid-Oost: 7511, 7512, 7532, 7533, 7534, 7535, 7541 en 7542
Geslaagde Open Energiedag bij Zonnepark De Elsmoat

Op zaterdag 16 september was Zonnepark De Elsmoat toegankelijk voor het publiek tijdens de Open Energiedag 2023. Er kwamen tussen 13:00 en 17:00 uur zo’n 200 mensen een kijkje nemen op dit groene en coöperatieve zonnepark. Foto: Dennis Moekotte, Moekotte Media Creative Agency Tijdens de rondleiding werden verschillende vragen gesteld en beantwoord door projectmedewerkers van… Lees meer »

 20 september 2023  |  Rens Weustink
Kom kijken bij ons coöperatieve zonnepark!

Tijdens de landelijke Open Energiedag 2023 houden wij een open dag bij ons gloednieuwe Zonnepark De Elsmoat. Dit zonnepark is bijzonder door de coöperatieve aanpak en de grote aandacht voor de landschappelijke inpassing in de omgeving. Ben je nog geen lid van Enschede Energie? Kijk ook eens op onze Doe mee pagina om te zien… Lees meer »

 19 augustus 2023  |  Rens Weustink
Duurzame Doeners fietstocht van Cycling 4 Climate langs Zonnepark De Elsmoat

Op vrijdag 15 september komen 2 groepen fietsers van het evenement Cycling 4 Climate langs Enschede Energie Zonnepark De Elsmoat. Cycling 4 Climate organiseert fietsevenementen met als doel bewustwording rond de klimaatcrisis te vergroten en mensen op een leuke manier in beweging te brengen. Het doel van de fietstochten is als volgt: We fietsen om… Lees meer »

 18 augustus 2023  |  Rens Weustink
Er op uit in de regio

We sloten de vorige longread met duurzame reistips af met de belofte dat we terug zouden komen met een artikel over duurzame en/of groene uittips in de regio. Die belofte lossen we nu in. En met plezier! Want wat hebben we een fijne, groene regio met enorm veel leuke plekken! Hieronder een korte greep uit… Lees meer »

 28 juli 2023  |  Rens Weustink
Bezoek de lokale melkboerderij

Vanaf 24 juli t/m 2 september kan je rond Enschede unieke rondleidingen volgen bij diverse melkboerderijen. Zes boerinnen staken de koppen bij elkaar en bedachten dat het leuk en leerzaam is om geïnteresseerden te laten zien hoe er gewerkt wordt op de melkveebedrijven. Als je een rondleiding volgt zie en leer je meer over wanneer… Lees meer »

 28 juli 2023  |  Rens Weustink
WIND, onstuimige komedie over de energietransitie

Van 27 juli tot en met 13 augustus kan je in Ambt Delden op een prachtige locatie genieten van het locatietoneelstuk WIND. Een onstuimige komedie over de energietransitie in een klein dorp. De politieke keuzes pakken in de fictieve gemeente Burgerveen wat ongelukkig uit met alle gevolgen van dien… Toneelstuk over een actueel thema Het… Lees meer »

 24 juli 2023  |  Rens Weustink

OP DE HOOGTE BLIJVEN
VAN DE DUURZAME ONTWIKKELINGEN IN ENSCHEDE?

Schijf je dan in voor onze nieuwsbrief. Hiermee blijf je op de hoogte van onze activiteiten, onze komende projecten en
andere duurzame ontwikkelingen in Enschede.